Website: http://rymatex.com.pl/

​Rymatex to krajowy producent tkanin i matotkanin z włókna szklanego. Wysoka jakość produktów osiągnięta została dzięki wdrożeniu systemów zarządzania jakością ISO.

Wyroby wykonuje się z rowingów szklanych dostarczanych przez czołowych producentów włókna szklanego z Europy i świata. Proces tkania realizowany jest na nowoczesnych krosnach tkackich. Duże doświadczenie i znajomość procesu daje w efekcie produkt o bardzo dobrych parametrach technicznych i przetwórczych.

Tkaniny szklane są wytwarzane z rowingów szklanych o średnicy włókien elementarnych od 9 do 22 µm pokrytych preparacją metakrylosilanową, dzięki czemu nie wymagają dodatkowego wykończenia. Wyroby te stosowane są jako osnowa do produkcji poliestrowych laminatów szklanych, zapewniając znaczne zwiększenie wytrzymałości mechanicznej laminatów.

Matotkaniny otrzymuje się poprzez mechaniczne naniesienie na tkaninę rowingu ciętego (mata). Aby produkt finalny zachowywał się stabilnie całość jest dodatkowo przeszyta nitką. Tak wytworzona matotkanina nie zawiera żadnego lepiszcza dzięki czemu lepiej komponuje się w laminacie z żywicami.

Inni partnerzy: